Tepeköylüler Derneği

Tepeköylüler iftar Yemeğine Davet 2024

Amacımız maneviyatı yüksek, bereketi bol, başı rahmet, ortası mağfiret sonu ise cehennemden azat olma fırsatı olan bu ayı halkımızla birlikte değerlendirmektir. İnsanoğlu için bu dünyada teşekkürlerin en makbulü dua ile yapılandır. Bir hizmetin her türlü karşılığı olabilir, ancak dua ile alınan karşılığın yerini hiçbir şey dolduramaz. Bu gibi gün ve aylarda kimsesizlerimiz, büyüklerimiz ve ihtiyaç… sahipleri hatırlanıp onların kalbi hislerine tercüman olmalıyız.

Zaman akıp giderken gitmeyen tek şey bizi terk etmeyendir, bizi terk etmeyen ise yapmış olduğumuz ibadetler ve hayır hasenatlardır.


Kıymetli Hemşehrilerim, değerli H.A Tepeköylüler; Ramazana yaklaşıyoruz. Cenab-ı Mevla’nın bizlere sunmuş olduğu fırsatlar içerisinde büyük bir yeri olan Ramazan ayı , kurtuluşa ermek yolunda çok önemli bir zaman dilimine sahiptir. İşte sonuna yaklaştığımız bu rahmet,bereket ve mağfiret kokan ayımızı iyi değerlendirelim.

‘’Deki; Eğer duanız olmasa Rabbimin katında ne ehemmiyetiniz var’’ (Furkan suresi 77.Ayet) ayeti kerimesi bizlere bu gibi fırsatların önemini hatırlatmıyor mu ?


Tüm güzelliklerin hatırlanması, tüm fırsatların değerlendirilmesi, bu güzelliklerin yanında eş, dost ve hemşehri muhabbeti vesilesi bir sofrada, aynı tadı paylaşıp aynı dualara hep birlikte amin denilmesi adına

23 Mart Cumartesi tarihinde DiTIB Solingen Wald, Wiesenstr 1, 42719 Solingen düzenleyeceğimiz iftar programımıza tüm gönül dostlarımızı aileleri ile birlikte bekliyoruz.

Sevgi ve Saygılarımla.

Adnan Ali Altıntaş

Hacı Ahmetli Tepeköy Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Başa dön tuşu