Düğün Dernek Etkinlik VideolarıTepeköylüler Derneği

Tepeköylüler Geleneksel İftar yemeği programı düzenlendi 2024

Hacı ahmetli Tepeköylüler Geleneksel İftar yemeği programı düzenlenerek Köylüler bir arada iftar yaptı.

DiTIB Solingen de düzenlenen ve Köylüler arasında birlik ve beraberliğin artmasına, büyük katkı sağlayan Toplu iftar yemeğine yoğun katılım oldu Akrabaların birbirlerini görüp kaynaşmasında gençlerin birbirlerini yakından tanıyıp Aile bağlarının yeşermesi ve yılda bir kez de olsa görüşme şansı yakalıyor.

Hacı ahmetli Tepeköylüler, Dernek Başkanı Adnan Ali Altıntaş’ın yaptığı açıklamada; Dernek Yönetimi olarak İftar yemeği organizasyonumuzu gerçekleştirdik, dernek yönetimimizin zamanında başlayan köyümüzdeki toplu iftar yemekleri, geleneksel hale getirilmişti,  yine köylülerimizin birlik ve beraberlik içinde gerçekleştirdik. Hedeflerimiz bu tür organizasyonların artması ve Köylülerimizin birbirlerini daha yakından tanıması, uzaktakileri sılayı rahim yapmalarına vesile olunması için çok anlamlı bir buluşma diye düşünüyoruz ve İftar programımıza Emeği geçen Başta Dernek yönetimimize, Üyelerimize,  ve bizlerin davetine icabet eden tüm misafirlerimize sonsuz teşekkür ediyor, ayrıca bu etkinliğe katılamayan köylülerimize de bir başka programlarımıza katılmalarını canı gönülden istiyoruz herkese tekrar teşekkür ediyoruz” dedi.

Hacı ahmetli Tepeköy geleneksel hale getirdiği iftar yemeğinden sonra Geçmişleri için Kur’an-ı Kerim tilaveti okunarak dualar edildi. Köylüler birlikte teravih namazı kılarak bir dahaki iftar sofrasında buluşmak üzere ayrıldılar.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Başa dön tuşu