Hacıahmetlitepeköy

Başkanın Mesajı

Sayın Üyemiz;

Lütfen derneğimize üyelik için Hacıahmetlitepeköy hemşerilerimizi teşvik edelim. Her zaman her ortamda incitici, kırıcı, dışlayıcı söz ve davranışlardan kaçınalım. Her ne sebeple olursa olsun ayrımcılık bizlere yakışmaz. İnsanların hatalarını büyütmek, kınamak birlik beraberliğe katkı yapmaz. Aksine bizleri birlik beraberlekten uzaklaştırır.

Burası Hacıahmetlitepeköy Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Bu derneğin ağzı yokki kalp kırsın, kişiler kendi aralarında sorun yaşarsa bunu Derneğimize yansıtmayalım. Elimizi ayağımızı bu güzel, nacizane, evimiz, köyümüz, tarlamız, çeşmemiz olan Hacıahmetlitepeköy Tabelasının bulunduğu ortama yansıtmayalım küsmenin hiçbir anlamı yok sende elini taşın altına koy sende derneğine sahip çık aksine daha fazla ipine sarıl.

Biliyoruz ki; sorunları daha çabuk ve kolay çözmenin tek yolu örgütlenmektir. Eğer sağlıklı bir örgüt çatısı altında toplanırsak, geçmişimize ait verileri, çok elden, çok kaynaktan toplama şansı yakalarız. Gelecek nesillerimize dünden topladığımız bilgi ve belgeleri bugünkü bilgi ve belgelerle yoğurarak aktarabiliriz.

Yaşam koşullarının her geçen gün biraz daha ağırlaşmakta olduğu günümüzde, zorlukların ve sıkıntıların ortadan kaldırılması için hepimiz arasındaki dayanışmanın zorunlu olduğu kanaatindeyim, sizlerde böyle düşündüğünüz için bu gün burada birlikteyiz.

Bizler aynı köylü olmanın da ötesinde bir birimizle akrabayız. Sanayi toplumuna geçiş süreci yaşayan ülkemizde pek çok değişiklik ve yenilik meydana gelmektedir, tabii ki her kazanımın karşılığında bir bedel ödenir, işte bu bedel insanlarda yalnızlaşma bazı değerlerden uzaklaşma, kısacası yabancılaşmaya sebep olmaktadır. Bizler Gurbette yaşayan Hacıahmetlitepeköyluler olarak bu duruma düşmemeliyiz, biri birimize yabancılaşmamalıyız, bu bizim öncelikli sorunlarımızdan birisidir. Belki belli bir yaş grubu içerisinde olanlarımız bir birini tanıyor görüşüyor, ama çocuklarınız tanışmıyorlar. Bu gün aramıza hiç katılmayan köylülerimiz akrabalarımız olabilir, bunların belki maddi olarak durumları iyi olmayabilir. Günümüz dünyasında zayıfların yaşama şanslarının ne kadar zor olduğunu hepimiz biliyoruz. Öyleyse birlik olup beraber hareket etmek zorundayız. Bu amaçla yaşlılarımıza, gençlerimize, kadınlarımıza ihtiyacımız vardır.

Yaşlılarımız bizim tarihimizdir. Geçmişle gelecek arasında köprüdür. Onlarda var olan bilgi ve belgeleri mutlaka en kısa zamanda kayıt altına almalıyız. Engin tecrübelerinden, bilgeliğinden mutlaka yararlanmalıyız. Bu tecrübe ve bilgelikler ışık kaynağımız olmalı. O kaynaktan yararlanarak geleceğimizi görmeli ve daha iyi aydınlatmalıyız.

Bizler gelecek nesillerimize iyi örnekler vermek, birliğin beraberliğin yardımlaşmanın ne kadar güzel bir haslet olduğunu ispatlamak zorundayız. Kendi içimizde kötülerimiz varsa iyi etmek, yanlışlarımız varsa doğrultmak durumundayız. Unutmayalım ki; kötüye kötü demekle iyi olmaz, yanlışa yanlış demekle doğrulmaz.

Kısacası Hep birlikte, el ele, omuz omuza, gönül gönüle, tek yürek, tek ses olarak Hacıahmetlitepeköy Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğimizin çatısı altında toplanmaya.Üye olmayanları üye olmaya çağırıyoruz. Köylülerimizden ve üyelerimizden ricamız Derneğimize sahip çıkalım lütfen arayalım soralım mümkünse fırsat buldukça derneğimize ziyarette bulunalım. Bu Dernek bütün Hacıahmetlitepeköylülerin Derneğidir.

Hacıahmetlitepeköy Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı
Adnan Ali Altuntaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Başa dön tuşu